HOTEL ZLATÁ HVĚZDA VIMPERKMENU
csende

Tipy na výlet

Hotel se nachází ve středu města Vimperk, které díky své poloze bývá nazýváno bránou Šumavy. Příroda je největším bohatstvím tohoto kraje, jeho velká část je chráněna v rámci Chráněné krajinné oblasti a Národního parku Šumava. Vimpersko je krajem mnoha tváří a předmět svého zájmu v něm naleznou lidé nejrůznějšího založení. Zájemci o historii mohou navštívit hradní zříceniny, půvabné malé zámky i pravěká hradiště, vyznavači sportu a aktivního pohybu mohou využít mnoho turistických a cyklistických tras, které protínají celou Šumavu a navazují na trasy v Německu. Pro milovníky zimních sportů nabízí okolí Vimperka možnosti jak pro sjezdové, tak i pro klasické lyžování (Zadov, Lipno či rakouský Hochficht).

Město Vimperk leží na křižovatce cest Praha-Passau a Prachatice-Klatovy na úpatí vrcholu šumavské hory Boubín. Vimperk je nazýván branou a srdcem Šumavy. Město je známé svojí tiskařskou tradicí a sklářstvím.

V současné době je Vimperk centrem Národního parku Šumava. Jeho  rozloha činí 69 030 ha a je největším národním parkem nejen v České republice, ale i v celé střední Evropě. Spolu s Chráněnou krajinnou oblastí Šumava a Národním parkem Bavorský les tvoří takzvanou „Zelenou střechu Evropy“, kterou  UNESCO vyhlásilo v r. 1990 za biosférickou rezervaci.

CO VIMPERK NABÍZÍ:

Zámek-muzem, arboretum, kino, koupaliště, zimní a fotbalový stadion, tenisové kurty, jízda na koni, cykloturistika, pěší turistika, lyžování, půjčovna kol a lyží, rybolov, houbaření, fitness, solárium, masáže, pedikúra, manikúra, diskotéka, noční kluby a bary, supermarkety, benzinová stanice, pošta, banky, nemocnice, vlakové a autobusové nádraží, informační centrum.

DOPORUČUJEME:

VÝLETY

 • Kubova Huť a Horní Vltavice – cca 8 min jízdy – lyžování
 • Lodičky na Vltavě – cca 30 min jízdy (pro zájemce zajistíme lodě, zorganizujeme dopravu)
 • Graffenau (SRN) – cca 40 min jízdy – velmi hezký plavecký areál se slanou vodou
 • Celodenní výlet do Passau (SRN) – město na Dunaji – cca 1 hodina jízdy

PAMÁTKY

Náměstí, zámek, Haselburg, Černá zámecká brána, Kostel Navštívení Panny Marie, Socha sv. Jana Nepomuckého, Kostel sv. Bartoloměje, Kaple Čtrnácti pomocníků, zvonice, kamenná socha sv. Anny Samotřetí, srubové domy č.p. 16 a 18, Innocencova ulice, městský dům nám.  Svobody č.p. 39,40, kašny na náměstí, dům „U Jelena“.

NAUČNÉ STEZKY

Boubínský prales, Sudslavický okruh, Chalupská slať, Pravětínský okruh, Javorník, Jezerní slať, Povydří, Medvědí stezka.

LYŽAŘSKÁ SEZONA

Zadov-Churáňov-Kvilda , Kubova Huť, Nové Hutě, Horní Vltavice, Mitterfirmiansreut-Philippsreut.

ZAJÍMAVOSTI

 • Kubova Huť – nejvýše položená železniční stanice v Čechách, zbytky Zlaté stezky
 • Zadov – meteorologická stanice Churáňov, sportovní lyžařský areál
 • Kvilda – nejvýše položená horská obec v Čechách
 • Lenora – obec s proslulou sklárnou, Muzeum skla
 • Vlčí kámen – památník zastřelení posledního šumavského vlka na Světlé hoře
 • Věnec – pravěké hradiště o obvodu asi 1350 m z pozdní doby kamenné
 • Vchynicko-Tetovský kanál – plavební kanál z přelomu 18. a 19. století
 • Volary – volarské domy, kostel sv.Kateřiny
 • Prameny Vltavy – pramen nejdelší české řeky, rozvodí Severního a Černého moře

 

Zámek Vimperk Zámek Vimperk
500m
Zámek Vimperk je renesanční šlechtické sídlo. Stojí na ostrohu nad potokem ve městě Vimperk na Šumavě v České republice. Byl založen v druhé polovině 13. století.
 
Vimperk Vimperk
Brána do Šumavy a město pod Boubínem. Vimperk překypuje historickými a přírodními památkami, nabízí řadu možností pro kulturní i sportovní vyžití a je skvělým cílem výletu pro rodiny i jednotlivé nadšence.
 
Sudslavická lípa Sudslavická lípa
5km
Sudslavická lípa patří k nejstarším a zároveň nejmohutnějším lipám v Česku. Nachází se v Sudislavicích, cca 5 km od Vimperka. Stojí u mlýna Vanických (č. 392).
 
Rozhledna Boubín Rozhledna Boubín
8km
Rozhledna Boubín se nachází na vrcholku kopce boubínského pralesa, v nadmořské výšce 1362 m. Tato 21 m vysoká dřevěná stavba je příjemným místem pro pěší výlet z Vimperka (8km) nebo Kubovy Hutě (3km).
 
Ski areál Nové Hutě
15km
Ski areál Nové Hutě se nachází ve stejnojmenné obci blízko areálu Zadov – Churáňov. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi, začátečníky a mírně pokročilé lyžaře. Vynikající podmínky poskytuje pro lyžařské výcviky.
 
Lyžařský areál Zadov Lyžařský areál Zadov
15km
Zadov patří mezi největší zimní střediska na české straně Šumavy. Rozprostírá se v nadmořské výšce 890 -1120 m n.m. a nabízí kvalitní lyžařské podmínky nejen na sjezdovkách, ale také na běžeckých tratích.
 
Ski areál Kubova Huť
8km
Ski areál Kubova Huť je menší areál na okraji obce Kubova Huť na jihozápadě České republiky . Leží na okraji u hlavní silnice z Vimperka na bývalý hraniční přechod Strážný.
 
Boubínský prales Boubínský prales
9km
Boubínský prales je jedinečná přírodní rezervace v Evropě , která byla vyhlášena již v roce 1858. Boubínský prales se rozkládá na jihovýchodním úpatí hory Boubín, v Chráněné krajinné oblasti Šumava.
 
Ski areál Nad Kovárnou
11km
Ski areál Nad Kovárnou je lyžařský vlek. Nachází se u obce Horní Vltavice na Šumavě blízko hlavní silnice na bývalý hraniční přechod Strážný – Passau.
 
Rozhledna Jezerní Slať Rozhledna Jezerní Slať
15km
Rozhledna se nachází u rašeliniště Jezerní Slať, mezi obcemi Kvilda a Horská Kvilda, v Národním parku Šumava.
 
Klostermannova rozhledna Klostermannova rozhledna
13km
Klostermannova rozhledna se nachází na vrcholu hory Javorník, která náleží do pohoří Šumava. Vyhlídka je pojmenována po spisovateli Karlovi Klostermannovi, který dal podnět k jejímu postavení.
 
Husinec Husinec
15km
Husinec, malebné městečko v blízkosti Vimperka, je rodištěm Mistra Jana Husa. V jeho rodném domě je možno shlédnout stálou expozici.
 
Obří hrad Obří hrad
15km
Obří hrad je nejvýše položenou pravěkou stavbou na území Česka. Nachází se na vrchu Valy (1010 m n.m.) , nad Popelnou u Nicova, na Šumavě.
 
Kvilda Kvilda
15km
Kvilda je horská obec v České republice . Leží v Národním parku Šumava, nedaleko od hranic s Rakouskem, v nadmořské výšce 1065 m, což ji činí nejvýše položenou obcí na Šumavě.
 
Prachatice Prachatice
23km
Okresní město Prachatice má 11 tisíc obyvatel. Jeho centrem je historické náměstí. Prachatice se chlubí řadou pamětihodností jako např. Kostel sv. Jakuba.
 
Plavecký bazén Prachatice
23km
Plavecký bazén Prachatice je vnitřní plavecký areál. Nabízí 25 metrů dlouhý bazén i bazén pro děti.
 
Národní park Šumava Národní park Šumava
Národní park Šumava je největším národním parkem České republiky. Leží při jihozápadní hranici České republiky s Německem a Rakouskem a zaujímá plochu 68 064 ha.
 
Pramen Vltavy
18km
Pramen Vltavy se nachází na úpatí Černé hory necelých 7 km jižně od Kvildy, v Národním parku Šumava, v nadmořské výšce 1172 m.n.m.
 
Skiareál Kašperské Hory Skiareál Kašperské Hory
18km
Skiareál Kašperské Hory leží na Šumavě na západě České republiky. Disponuje dvěma novými vleky a dětským vlekem.
 
Rozhledna Libín Rozhledna Libín
19km
Rozhledna Libín je kamenná 27 m vysoká vyhlídková stavba. Nachází se na kopci Libín jižně od města Prachatice.
 

 

BOWLING ZLATÁ HVĚZDA

Rozhledna Boubín

Klostermannova rozhledna

NAPIŠTE NÁM

Máte dotaz nebo potřebujete poradit? Zanechte nám zprávu prostřednictvím tohoto formuláře.
HOTEL ZLATÁ HVĚZDA
1. máje 103, 385 01 Vimperk, Česká republika

tel.: +420 388 313 400
fax: +420 388 313 405

mobil: +420 602 461 629, +420 602 323 297

e-mail: info@hotelzlatahvezda.cz

NAHORU